Италия и Хърватия с равенство в Милано

Италия и Хърватия завършиха 1:1 в среща от четвъртия кръг на група Н в квалификациите за Европейското първенство по футбол. Така Хърватия продължава да бъде начело в групата с 10 точки, колкото има и Италия, но с по-добра голова разлика. Головата разлика на Хърватия е 10:1, а на Италия - 6:2 гола.

Домакините откриха резултата при първата си по-сериозна атака в 11-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на хърватите и рикошет топката попадна в Антонио Кандрева, който от непосредствена близост я насочи в долния ъгъл на Даниел Субашич - 1:0 за Италия.

Много бързо - в 15-ата минута, хърватският отбор изравни, когато след удар на Иван Перишич топката мина конфузно под легендарния вратар на "Скуадра адзура" Джанлуиджи Буфон - 1:1.

През второто полувреме мачът бе прекратен от главния съдия Бьорн Кайперс от Холандия заради сериозни инциденти. Някъде към 70-ата минута хърватските запалянковци започнаха да хвърлят на терена предмети и запалени факли. Главният съдия Бьорн Кайперс прекрати мача и след известно време изведе и двата отбора от терена на стадион "Джузепе Меаца". Италианската полиция започна арести сред хърватските запалянковци, а на терена се появиха и пожарникари. След известно време мачът бе възобновен.

Състави:

Италия: Буфон, Дармиан, Ранокиа, Киелини, Де Счилио, Кандрева, Де Роси, Маркизио, Паскуал (Сориано - 28), Дзадза (Пеле - 63), Имобиле (Ел Шарави - 52)

Хърватия: Субашич, Сръна, Вида, Чорлука, Пранич, Перишич, Модрич (Ковачич - 28), Ракитич, Брозович (Бадел - 83), Олич (Крамарич - 68), Манджукич