Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на турнира в Истанбул

Диа Евтимова

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в зала в Истанбул.

Поставената под номер 2 Евтимова надделя драматично над Ана Шкудун от Украйна с 3:6, 6:1, 7:6(2).

27-годишната софиянка навакса изоставане от два пробива и 2:5 гейма в решаващия трети сет, който спечели със 7:2 точки в тайбрека, а с това стигна до до крайния успех.

Евтимова заработи 2 точки за световната ранглиста и 245 долара, а следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между осмата в схемата Николета-Каталина Даскалу (Румъния) и участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Инджи Йогют.

В надпреварата на двойки Диа Евтимова и Мелис Сезер(Турция), поставени под номер 1, по-късно днес ще играят на четвъртфиналите срещу Вивиан Хайзен (Германия) и Дилара Юрткуран (Турция).