Стивън Джерард отново блести за "Ливърпул"

Стивън Джерард

Стивън Джерард класира "Ливърпул" напред в турнира за ФА Къп, отбелязвайки и двата гола за победата с 2:1 над АФК "Уимбълдън".

Капитанът на "Ливърпул" блесна само дни, след като официално обяви, че в края на сезона се разделя с "мърсисайдци".

В 12-ата минута Джерард откри резултата, след като засече центриране на Хавиер Манкийо и с глава, а в 66-ата вкара директно от пряк свободен удар.

Другото главно действащо лице на мача, състоял се пред рекордните за стадион "Кингсмидоу" 4784 зрители, беше атрактивният нападател на домакините Адебайо Акинфенва.

Тъмнокожият таран, който има дълга кариера в долните дивизии на английския футбол и тежи над 110 килограма, успя да създаде огромни проблеми на защитата на "Ливърпул". 32-годишният Акинфенва изравни резултата в 36-ата минута, като наказа грешка на Симон Миньоле.

Следващият съперник на "Ливърпул" ще е "Болтън".