от 09.00 часа

Франция с победа на световното първенство по хандбал

Олимпийският шампион Франция спечели с 28:24 срещу Египет на в мач от груповата фаза на световното първенство по хандбал за мъже, което се провежда в Катар. "Петлите" бяха без ключовия си играч Даниел Наркис. В негово отсъствие шест попадения реализира Никола Карабатич, който има основен принос за успеха на френския състав. С пет гола от Египет се отличи Амер. В 54-ата минута, както и на полувремето Франция имаше три гола аванс, които се оказаха достатъчни за успеха. Французите, както и олимпийският вицешампион Швеция имат по две победи от два мача. Скандинавците, които са четирикратни световни шампиони, надиграха с 36:22 състава на Чехия.

Световният вицешампион Дания надигра лесно с 38:18 тима на Саудитска Арабия. Рене Тофт Хансен, който беше заменен принудително заради контузия, отбеляза осем гола за победителите. Хасан Алджанаби и Мойдаба Алсалем завършиха с по четири  попадения за Саудитска Арабия. Датският отбор има актив от 3 точки, след като постигна  първата си победа на шампионата. Германия е с 4 точки на първото място, след като надигра драматично с 27:26 състава на Русия в сблъсъка между двата отбора, които са трикратни световни шампиони.