Франция – Исландия и Дания – Германия с равенства на Световното по хандбал в Катар

Четирикратният световен шампион по хандбал Швеция постигна трета поредна победа на първенството на планетата в Катар, след като се наложи над аутсайдера Алжир с 27:19 и си гарантира участие във втората фаза. Шведите играха с не повече от 70 процента от силите си и водеха от самото начало. Шест гола вкара Йонас Келман, а по четири добавиха Фредрик Петерсен и Андреас Нилсон. За алжирците шест гола реализира Хишем Дауд.

В същата терата група Франция и участващият с уайлд кард отбор на Исландия направиха равенство 26:26. Исландците дълго време бяха напред в резултата, но накрая позволиха на Франция да стигне до равенството. Никола Карабатич вкара шест гола, но пък донесе и три двеминутни наказания на отбора си. Пет гола добави Седрис Сориандо, а за Исландия най-точни бяха Арон Палмарсон и Асгейр Халгримсон с по пет.

Също с равенство в четвърта група завършиха Дания и Германия - 30:30, като германците запазват първата си позиция с 5 точки. Полша се наложи над Русия с 26:25. Руснаците не успяха да запазят преднината си, която имаха още от първото полувреме. Анджей Ройевски вкара шест гола за Полша, а Сергей Горбок реализира също толкова за Русия.