"Валенсия" измести "Севиля" от четвъртото място в Испания

"Валенсия" победи "Севиля" с 3:1 в среща от 20-ия кръг на испанското първенство. С успеха си валенсианците се настаниха на четвъртото място в класирането, откъдето свалиха именно "Севиля".

Двубоят бе от изключителна важност, тъй като заветното четвърто място дава право на участие в предварителния кръг на Шампионска лига.

Пред близо 50 000 зрители на "Местая" домакините от Валенсия започнаха силно и поведоха с 2:0 с два гола на Даниел Парехо в 18-ата от дузпа и в 33-тата минута.

Реферът отсъди 11-метров наказателен удар и в полза на "Севиля", който Карлос Бака превърна в гол в 37-ата минута.

Четири минути по-късно "Севиля" получи право да изпълни втора дузпа, но този път Бака пропусна, което беше и ключовият момент в мача.

През второто полувреме "Валенсия" успя да вкара трети гол, който реши изхода от срещата. Отбеляза го Хави Фуего в 56-ата минута.