от 07.00 часа

"Фиорентина" се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия

Марио Гомес бележи във вратата на "Рома"

Отборът на "Фиорентина" се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол. "Фиорентина" отстрани "Рома", след като го победи с 2:0 като гост. Двата гола отбеляза след почивката Марио Гомес.

"Вълците" играха без контузените си основни футболисти Кевин Строотман и Хуан Итурбе и за пореден път не успяха да запазят високото си ниво, демонстрирано в големи периоди през сезона.

Шесткратният носител на трофея "Фиорентина" излезе напред в резултата в 65-ата минута, когато Гомес засече центриране отляво на Мануел Паскуал.

В самия край на срещата отново Паскуал асистира на Марио Гомес за второто и решаващо попадение в двубоя, в който "Рома" не впечатли публиката си със силни изяви.

На полуфиналите "виолетовите" ще срещнат шампиона на страната "Ювентус".

По-късно тази вечер носителят на купата на Италия за 2014-а година "Наполи" е домакин на "Интер" (Милано) в последния четвъртфинален двубой. Победителят от този мач ще се изправи срещу "Лацио".