"Фиорентина" изненада "Ювентус" в Торино

"Ювентус" - "Фиорентина" 1:2

"Ювентус" инкасира първо домакинско поражение след 48 мача и отстъпи с 1:2 на "Фиорентина" в първи полуфинал за Купата на Италия. Реваншът е на 7-и април, а ден по-късно играят "Наполи" и  "Лацио", които завършиха 1:1 в първата среща.

Египетското крило Мохамед Салах, даден под наем от "Челси", изпрати добър сигнал на лондончани, след като вкара и двата гола за "Фиорентина".

Той откри резултата в 11-ата минута след невероятен самостоятелен пробив, стартирал от собствената му половина. В 24-тата минута испанският нападател на домакините Фернандо Йоренте изравни, засичайки с глава центриране от ляво.

Салах вкара за 2:1 в 56-ата минута след пас на Хоакин Санчес и удар от тесен ъгъл. За египетския Меси това е шести гол в седем мача след пристигането от "Челси", като три от тях са в Серия А, един е в Лига Европа и сега два за Купата на Италия.