от 21.00 часа

Владимир Илиев с 6-о място в преследването на Световното първенство по биатлон

Снимка: Sportal.bg

Владимир Илиев  се нареди на 6-о място в преследването на 12 километра и половина на Световното първенство по биатлон в Контиолахти (Финландия). Българинът стартира с осми на 40 секунди от първия Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия).  След първите три стрелби Илиев се движеше на 3-та позиция. На последното заставане на огневия рубеж той направи една грешка при последния патрон, което му отреди  5-ото място при излизане от стрелбището. До финала нашият биатлонист беше изпреварен единствено от големия Оле Ейнар Бьорндален.

Германецът Ерик Лесер спечели световната титла в дисциплината. Втори финишира Антон Шипулин (Русия), норвежецът Тарей Бьо зае третата позиция.

Другите ни представители участвали в надпреварата завършиха съответно - Красимир Илиев остана 49-и, а Иван Златев - 59-и.