"Ливърпул" и "Блекбърн" ще преиграват четвъртфинала за ФА Къп

"Ливърпул"-"Блекбърн" 0:0

"Ливърпул" завърши наравно 0:0 у дома срещу втородивизионния "Блeкбърн" в четвъртфинален мач в турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия.

"Червените" доминираха в двубоя на "Анфийлд", но не успяха да материализират превъзходството си. Домакините притежаваха топката в 70 процента от времето и отправиха 21 удара към вратата, пазена от Саймън Ийстууд.

Гол на Коло Туре беше отменен през първата част, а игра с ръка в наказателното поле на Руди Джестид не беше забелязана от главния съдия Андре Маринър.

Защитникът на "червените" Мартин Шкъртел беше изнесен на носилка в първите минути на двубоя, след като се приземи неловко при борба за висока топка с Джестид.

Преиграването на мача между двата отбора ще бъде тази седмица.

Днес "Манчестър Юнайтед" приема "Арсенал" в най-интересния четвъртфинален двубой от най-стария футболен турнир в света.