"Левски" с победа в Адриатическата лига след 21 поредни загуби

"Левски" победи МЗТ от Скопие в мач от Адриатическата лига

Баскетболният ни шампион "Левски" сложи край на серията си от 21 поредни загуби в Адриатическата лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов победиха в драматичен двубой гостуващия МЗТ Скопие от Македония с 91:90 точки след продължение пред 500 зрители в зала "Универсиада". Редовното време завърши 80:80. "Сините" остават на последно място в класирането с два успеха от 24 мача.

Американецът Джими Хънт вкара победния кош за "Левски" седем секунди преди края на продължението. Шампионите водеха през целия мач. Те започнаха със серия от 20:8, а на почивката имаха аванс от 43:32. През третата част домакините записаха преднина от 18 точки – 56:38, но изиграха по-слаби последни 10 минути. Това позволи на гостите да направят обрат 79:78 минута преди края след кош на Стефан Синовец. След това той вкара фаул за 80:78, но Хънт изравни с два точни наказателни удара и прати мача в продължение. В 38-ата минута Димитър Ангелов получи техническо нарушение за реплика към съдиите и напусна полето, а секунди след това Павел Иванов получи травма в крака и също напусна терена. 9 секунди преди сирената на добавеното време Спас Николов пропусна два наказателни удара, но след втория Джими Хънт спечели борбата и реализира за 91:90. В последната атака за гостите Марко Симоновски пропусна от тройката и срещата приключи.

Капитанът Павел Иванов реализира 20 точки за победителите. 19 точки добави Димитър Ангелов, а 15 точки наниза Алекс Симеонов. Васил Евтимов направи "дабъл-дабъл" – 11 точки и 11 борби. Стефан Синовец се отличи с 29 за гостите, а 19 точки вкара Александър Чапин.

В следващия си мач от турнира "Левски" е домакин на "Унион Олимпия" от Словения на 14-и март от 20 часа.