Хамилтън ги започна още от старта

Пилотите на "Мерцедес" Люис Халимтън и Нико Розберг ще потеглят от първа редица в Гран при на Австралия

Световният шампион Люис Хамилтън ще започне новия сезон във Формула 1 с първа позиция на стартовата решетка, след като спечели квалификациите за място в Голямата награда на Австралия. Британският пилот на "Мерцедес" завъртя обиколка за 1:26.327 минути, изпреварвайки с почти шест десети от секундата своя сътборник и миналогодишен вицешампион Нико Розберг. Хамилтън постави най-добрата обиколка на пистата в Мелбърн в самото началото на последната сесия, с което спечели за 39-ти път в своята кариера квалификациите за място във Формула 1.

Зад двамата пилоти на "Мерцедес" ще стартират Фелипе Маса с "Уилямс" и Себастиан Фетел с "Ферари".

Класиране от квалификацията за място в стартовата решетка на Гран при на Австралия:

1. Люис Хамилтън - "Мерцедес" - 1:26.327 минути
 2. Нико Розберг - "Мерцедес" - 1:26.921
 3. Фелипе Маса - "Уилямс" - 1:27.718
 4. Себастиан Фетел - "Ферари" - 1:27.757
 5. Кими Райконен - "Ферари" - 1:27.790
 6. Валтери Ботас - "Уилямс" - 1:28.087