Невероятно представяне на българските военни на 53-тото световно военно първенство по ски

Снимка: Спортал

След бронзовите медали на биатлониста ни Красимир Анев в дисциприната спринт на 10 километра и на Станимир Беломъжев в дисциплината 10 километра ски ориентиране Веселин Цинзов спечели отново бронз за България в спринта на 15 километра от програмата на 53-тото световно военно първенство по ски, което се провежда в шведския зимен курорт Боден.

Преди него финишираха само Мартин Якс (Чехия) и руснакът Петър Седов. Другият ни представител Красимир Анев остана 19-и.

Така българският отбор приключи участието си на 53-тото световно военно първенство по ски с 3 бронзови медала в конкуренцията на над 250 състезатели от 20 страни.