Юношеските ни национали разгромиха младите футболисти на Македония в контрола

Юношеският ни национален отбор по футбол (до 17 години) разгроми с 4:1 състава на връстниците си от Македония в контролна среща, изиграна на отличен терен и хубаво време пред около 300 зрители на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Приятелският мач на българския тим със селекционер Александър Димитров е част от подготовката на младите български футболисти за европейското първенство в тази възрастова група, което ще започне след малко повече от месец в Бургаски и Старозагорски регион. Малко преди двубоя в Благоевград бе теглен жребият за еврошампионата, който отреди за съперници на България отборите на Хърватия, Испания и Австрия.

След сравнително равностойно начало българският тим поведе в резултата с гол на Тонислав Йорданов в 27-ата минута, който се озова зад отбраната на гостите и вкара за 1:0. В 33-тата минута недобре подредената българска защита остави непокрит след изпълнение на ъглов удар играч на Македония, Нехар Садики стреля и след рикушет в български защитник топката спря в мрежата за 1:1. Българските юноши обаче не се стъписаха от изравняването и много бързо успяха да вкарат два гола след хубави атаки. В 35-ата минута Асен Чандъров направи резултата 2:1, вкарвайки с глава, а в 38-ата минута Павел Головодов вкара за 3:1 с точен изстрел от двайсетина метра.

През второто полувреме играта не бе толкова резултатна след направените от двамата треньори многобройни смени, а крайният резултат - 4:1, бе оформен в 72-рата минута от Росен Кръстев.

България започна мача в следния състав: Димитър Шейтанов, Димитър Савов, Атанас Ташолов, Кристиян Славов, Павел Головодов, Радослав Димитров, Илиян Стефанов, Асен Чандъров, Георги Русев, Алекс Боримиров, Тонислав Йорданов. След почивката в игра влязоха Даниел Наумов, Даниел Иванов, Петко Христов, Теодор Таушанов, Владислав Жиков, Ивайло Климентов, Илия Джамов, Георги Чукалов, Светослав Ковачев, Ангел Лясков, Росен Кръстев.