Майкъл Иванов с първа победа в Източноевропейския шампионат по мотокрос

Снимка: Личен архив

Майкъл Иванов с (Husqvarna) записа първа победа в Източноевропейския шампионат по мотокрос. Пилотът от Троян оглави класирането в клас МХ 2 с пълен актив от 50 точки, след като спечели и двата манша на трасето "Яница" в Гърция. Младият ни талантлив пилот изпревари в подреждането представителя на домакините Янис Турацидис (Yamaha) и своя сънародник Валентин Роглев (KTM).

Успехът за Майкъл Иванов е двоен, тъй като резултатите важат и за клас МХ2 Junior. В тази категория Роглев взе среброто, а трети се класира Любомир Васев (Yamaha), следван от дебютанта Хакан Халми (KTM).

В клас МХ1 с най-предно класиране от българите е Тодор Тотев (Honda), който с две втори места и 44 точки се нареди на второто място в генералното класиране. Първи е състезателят на домакините Джиорджиос Арванитис (Kawasaki) с 50 точки, а подиумът допълни Християн Илиоски с Honda и 40 точки.