„Литекс“ пропусна да излезе на второ място

Отборът на „Литекс“ пропусна възможността да измести ЦСКА от второто място в класирането на „А“ група, след като завърши 1:1 у дом с „Берое“. Ловчанлии играха почти цял мач с човек повече, след като още в 7-та минута вратарят на гостите Благой Макенджиев получи червен картон.

Въпреки това играта на домакините не спореше, а „Берое“ дори имаше по-чистите положение през първата част. В 63-та минута Георги Андонов даде аванс на гостите след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Пламен Гълъбов срещу Игор Джоман.

„Литекс“ все пак стигна до равенството чрез Георги Минчев, който се разписа за 1:1 в 82-та минута след хубаво свалена от въздуха топка на Асприля.

Ловчанлии останаха на трето място в класирането с 44 точки, на две от втория ЦСКА. „Берое“ остана на петата позиция с аванс от 40 точки.

MüzikPsj:$e">  ʑНай-четени