"Реал" Мадрид победи с лекота "Малага"

Реал Мадрид надделя с 3:1 над Малага на "Сантиаго Бернабеу" в мач от 32-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така столичани събраха 76 точки и се доближиха само на 2 точки от лидера Барселона.

Успехът имаше горчив привкус за домакините, които загубиха двама от основните си футболисти заради контузии. Гарет Бейл напусна терени принудително още в петата минута заради травма на прасеца, а Лука Модрич беше заменен с болки в дясното коляно след час игра.

Двамата остават под въпрос за четвъртфиналната среща-реванш от Шампионската лига срещу градския съперник Атлетико в сряда след 0:0 на "Висенте Калдерон" по-рано през тази седмица в първия мач.

Серхио Рамос откри резултата срещу Малага в 24-ата минута, когато засече от въздуха центриране от фаул на Кристиано Роналдо.

В 67-ата минута Роналдо пропусна да удвои, след като нацели гредата от дузпа, отсъдена за нарушение на Самуел Кастийехо срещу Хамес Родригес.

Две минути по-късно Родригес все пак направи 2:0 с хубав удар от 25 метра, но след още две минути гостите върнаха интригата с точен удар с глава на Хуанми след центриране на Роберто Росалес.

В добавеното време Роналдо се разписа отблизо след асистенция на резервата Хавиер Ернандес с 39-ия си гол в Примера дивисион за сезона.