България с отборна титла в мотокроса

Снимка: БФМ

Българските пилоти спечелиха отборната титла във втория кръг от източно-европейския шампионат по мотокрос в Турция, кати изпревариха представителите на домакините и на Румъния.

Изцяло български са подиумите в класовете МХ1 и МХ2. При най-мощните мотоциклети челната тройка окупираха Тодор Тотев (Honda), Денислав Ангелов (KTM) и Калоян Илиев (KTM). В клас МХ2 най-добър в Турция се оказа Валентин Роглев (KTM), който изненадващо изпревари фаворитите Кристиян Ангелов (Yamaha) и Хакан Халми (KTM). Роглев взе първото място и в клас MX2 Junior, а подиумът допълниха Хакан Халми и Тони Цветков.

В клас МХ65 сс българинът с най-предно класиране е Димитър Грозданов (KTM) – трето място. При 85 кубиковите машини победата грабна Жулиян Георгиев (KTM).

В клас МХ първи стана Юлиян Райчев (Kawasaki), а подиумът допълниха състезателите на Турция Шакир Сенкалайци и Мурат Бастерзи. В клас МХ40 на най-високата стълбичка се качи Веселин Малинов (Kawasaki), следван от Васил Петров и Атанас Стоянов.