Георги Божков: Историческа титла за "Дунав"

Георги Божков

Старши-треньорът на женския баскетболен състав на "Дунав" Георги Божков определи последната спечелена титла като историческа. Снощи "Дунав" победи и в третия мач от финалната поредица за титлата "Нефтохимик" със 74:64 и извоюва за четвърти пореден път златните медали в първенството.

Смятам, че това е една историческа победа за Русе, защото е четвърта поредна шампионска титла. Много малко отбори в историята на българския баскетбол за постигнали това. Поздравявам цялата публика и най-вече баскетболистките, защото през второто полувреме се измъкнахме от една тежка ситуация. Губехме в резултата, но показахме изключителни баскетболни и психически качества. Смятам, че отбор, който има такава публика и такава атмосфета трябва да спечели, а ние бяхме по-добри през цялата плейофна серия. Наистина "Нефтохимик" има изключително добри и класни баскетболистки. Успяхме да се справим с техните силни страни и особено с опазването на Шарел Алън. Тук трябва да кажа, че Шаренкапова игра блестящо в защита и също така в някои важни нападения. Смятам, че още в началото на второто полувреме си личеше, че имаме повече физически сили и това беше много важно, завърши Божков.