Майкъл Иванов с първа точка в Световния шампионат, Петър Петров е 12-и в Испания

Майкъл Иванов с първа точка в Световния шампионат, Петър Петров е 12-ти в Испания
Снимка: Личен архив

Майкъл Иванов (Husqvarna) спечели първата си точка в клас МХ2 във Световния шампионат по мотокрос. Българският състезател завърши на 20-о и 23-то място в двата манша в надпреварата за Голямата награда на Испания и е 23-ти в крайното класиране.

Петър Петров (KTM) финишира на 13-о и 11-о място в същия клас и е на 12-а позиция в класирането за кръга.

В първия манш челната тройка окупираха Джефри Херлингс (KTM), Макс Ансти (Kawasaki) и Джорди Тиксие (Kawasaki). Във втория манш тримата фаворити паднаха още на старта, а Херлингс бе избутан назад. Дилан Фирандис, който не завърши първия манш, поведе групата, а още преди края на втората обиколка Херлингс се подхлъзна отново и трябваше да наваксва от 20 позиция. В крайна сметка първото място във втория манш и първа победа за сезона в клас МХ2 грабна швейцарецът Валентин Жилот (Yamaha). Джефри Херлингс успя да се добере до 7-ата позиция, което му бе достатъчно да вземе среброто, а подиумът в Гран при на Испания допълни Джорди Тиксие.

Лидер в клас МХ2 след шестият кръг продължава да бъде Херлингс с 261 точки, следван от Дилан Фирандис – 205 и Полс Йонас – 177 точки. Петър Петров се намира на 13-о място със 101 точки.