България с категорична победа над Русия на Игрите в Баку

Женският ни национален отбор надигра Русия с 3:0 гейма,  в отделните части 25:16, 25:22, 25:22 точки, във втория си мач на Европейските игри в Баку. Момичетата на селекционера Драган Нешич записаха успеха след мач, изигран с много хъс, добра  блокада и сервис и много допуснати грешки в посрещането от страна на съперника.

Българките бяха безапелационни в първия гейм -  25:16, а ключов за развитието на мача беше вторият гейм, който България затвори с 25:22 за 33 минути игра, след отлично включване на втория разпределител Петя Баракова. По подобен начин се разви и третият гейм, който тимът на Нешич спечели отново с 25:22 за 33 минути игра.

Най-резултатна за успеха беше Христина Русева с 18 точки, а  Елица Василева добави 15. За Русия се отличи Дария Исаева с 11 точки. С този успех България оглави класирането в групата с 4 точки.

В третия си мач в Баку отборът на България ще играе със Сърбия. Срещата е на 17-и юни.
Видимо доволен след срещата беше и членът на УС на БФ по волейбол и член на Изпълкома на БОК Любо Ганев