Цветана Пиронкова загуби от Агниешка Радванска в Ийстбърн

Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстбърн (Великобритания) с награден фонд 731 хиляди долара.

Пиронкова  загуби от поставената под номер 9 Агниешка Радванска с 2:6, 2:6 за 66 минути.

Пловдивчанката не успя да стигне до нито една възможност за пробив в срещата, а загуби подаването си по два пъти във всеки сет.

Радванска взе пет поредни гейма, за да спечели първия сет, а след това повтори серията, за да дръпне с 5:1 във втората част, което се оказа решаващо, за да запише деветата си победа в 11 мача срещу българката.

Пиронкова напуска надпреварата с 16 725 долара и със 100 точки за световната ранглиста, в която ще се изкачи до 41-ва позиция през следващата седмица за старта на "Уимбълдън".