от 12.00 часа

"Левски" изненада "Черно море" във Варна

Черно море-Левски 0:1

Левски успя да победи Черно море като гост с минималното 1:0 и спечели първата си победа в първенството.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което чистите голови ситуации почти липсваха.

Първото сериозно положение в срещата бе във втората минута, когато Симеон Райков стреля опасно от 30-тина метра разстояние, топката тупна пред вратаря на Левски Боян Йоргачевич, но той все пак успя да улови топката. За "сините" първото положение в мача бе в 37-та минута, когато Борислав Цонев стреля без подготовка от около 30 метра, но вратарят на Черно море Георги Китанов изби топката в корнер.

Гостите успяха да отбележат попадение в първата минута на даденото от съдията 2-минутно продължение на първата част. Борислав Цонев се възползва от грешка на Траян Траянов в наказателното поле на Черно море, открадна топката и с техничен удар по земя вкара за 1:0 за Левски. Секунди по-късно наставникът на "сините" Стойчо Стоев бе изгонен от резервната скамейка на отбора.

В началото на втората част в 50-та минута влезлият като резерва Живко Петков можеше да изравни резултата, но след удара му по диагонал отляво топката излезе в аут. В 61-та минута Божидар Краев бе изведен отдясно в наказателното поле на домакините, той успя с шпагат да насочи топката към вратата на Черно море, но притичалият Траян Траянов успя да изчисти топката малко пред тя да влезе във вратата.

В 66-та минута Симеон Райков стреля опасно от пряк свободен удар от около 25 метра, но вратарят Боян Йоргачевич успя да избие топката в корнер. В 76-та минута Матиас Курьор пропусна от 2-3 метра да изравни резултата след удар с глава.

Състави:

Черно море: Георги Китанов, Стефан Станчев, Тодор Паланков /76-та мин. Хуан Вареа/, Траян Траянов, Михаил Венков, Марк Клок, Марчин Буркхардт /63-та мин. Даниел Георгиев/, Стенио, Симеон Райков, Матиас Курьор, Вилиан Бижев /46-та мин. Живко Петков/

Левски: Боян Йоргачевич, Аймен Белаид, Мики Орачев /84-та мин. Радослав Цонев/, Денис Махмудов /87-ма мин. Деян Иванов/, Джереми Де Нойер, Божидар Краев /90+3 Илия Димитров/, Веселин Минев, Роман Прохазка, Борислав Цонев, Максимилиан Карнер, Георги Костадинов