Нишикори взе титлата от турнира във Вашингтон

Японецът Кей Нишикори спечели турнира по тенис на твърди кортове във Вашингтон (САЩ) с награден фонд 1753020 долара.

Поставеният под номер 2 Нишикори победи на финала представителя на домакините Джон Иснър с 4:6, 6:4, 6:4 след почти два часа игра и заслужи трета титла за сезона и общо десета в кариерата си.

С успеха 25-годишният японец се изкачи на четвърто място в световната ранглиста само три седмици преди Откритото първенство на САЩ, в което той достигна на финала през миналия сезон. Иснър, който завърши с 18 аса, реализира пробив в десетия гейм, за да вземе първия сет.

Нишикори не загуби подаването си до края на мача, а след ранни пробиви в следващите две части той стигна до обрат.

Никога не е лесно срещу добре сервиращите тенисисти като Иснър. Джон подава отлично, но има и много добър форхенд. Мачът беше много оспорван. Радвам се, че го спечелих, коментира японецът, който пласира 23 печеливши удара срещу само 13 непредизвикани грешки.

30-годишният Иснър отново напусна разочарован Вашингтон, след като загуби финала за трети път в последните шест години.