"Славия" победи "Монтана" с 1:0

Славия победи с 2:1 като гост срещу Монтана в мач от деветия кръг на "А" група.

"Белите" взеха аванс в 21-та минута, след като Антон Карачанаков влезе в наказателното поле, нагласи си топката фронтално срещу вратата и реализира първия гол в двубоя.

Превъзходството на Славия продължи и в 32-ата минута Жереми Манзоро подаде към младия Владимир Семерджиев при бърза контраатака и юношата на столичани реализира за 2:0.

В добавените минути на първата част Борислав Балджийски овладя с гръб към вратата и заложи топката пред наказателното за Иван Минчев, който със силен удар намали изоставането на монтанци.

След този мач Славия прекъсна серия от три поредни кръга без победа и е на второ място в класирането с актив от 15 точки, докато Монтана заема седмата позиция със 7 точки.

състави

Монтана: Христо Иванов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Георги Пашов, Алби Дости (38-Станислав Генчев), Борислав Балджийски, Янко Ангелов, Иван Минчев, Сергей Георгиев (46-Здравко Лазаров), Матей Поплатник (39-Атанас Илиев)

Славия: Maрио Кирев, Пламен Крачунов, Димитър Пиргов, Диего Фераресо (59-Мартин Дечев), Цветомир Панов, Янис Карабельов, Владимир Семерджиев (76-Костадин Дяков), Франк Мбарга (88-Стефан Велков), Жереми Манзоро, Антон Карачанаков, Ивайло Димитров