от 07.00 часа

Люис Хамилтън спечели Гран при на Япония

Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" спечели състезанието от Световния шампионат във Формула 1 за Голямата награда на Япония. Световният шампион записа трети успех в кариерата си на пистата "Сузука" след 2007 и 2014 година.

Втори в надпреварата завърши германецът Нико Розберг също с "Мерцедес", а трети се нареди друг германец Себастиан Фетел с "Ферари".

Британецът стартира втори, но успя още на втория завой да изпревари победителя в квалификациите Розберг и до края безпроблемно контролираше надпреварата. Лошото начало на Розберг го прати на четвърта позиция, но с агресивно каране и добра стратегия при влизането в бокса той се изкачи на второ място към средата на състезанието, което успя да удържи пред четирикратния победител на "Сузука" Фетел.

Хамилтън, който търси трета световна титла, записа осми успех за сезона и с 277 точки е лидер в генералното класиране пет кръга преди края на кампанията с 48 точки аванс пред Розберг. Фетел е трети с 218 точки.