Хандбалистките ни с първа загуба в Евроквалификациите

Националният ни отбор по хандбал за жени записа първа загуба в квалификациите за Европейското първенство през 2016 година. Възпитаничките на Христо Коев и на Веселина Златева отстъпиха пред Холандия с 24:45 гола в трета квалификационна група.

Българките бяха сравнително равностойни през първото полувреме, но след почивката тежка контузия на коляното получи основният разпределител Лидия Ковачева, което оказа влияние на представянето на целия отбор. Ковачева ще отсъства от игра в следващите няколко месеца.

Най-резултатна в мача за българките беше Елизабет Оморегие с 8 попадения, Стефка Агова се разписа 6 пъти, а 4 попадения добави Соня Богданова. За холандките със 7 гола се отличи Лоиз Абинг.

В другата среща от групата Испания надделя над гостуващия Австрия с 25:15 гола.

В следващия си двубой от кампанията България приема Испания на 11 октомври (неделя) от 17.00 часа в Габрово.