от 07.00 часа

Петра Квитова с първа победа в Шампионата на женската тенис асоциация

Петра Квитова (Чехия) записа първа победа в тазгодишното издание на Шампионата на женската тенис асоциация и запази шансове за класиране на полуфиналите в надпреварата на осемте най-добри за сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара.

Победителката през 2011 година се наложи над сънародничката си Луцие Шафаржова със 7:5, 7:5 в среща от втория кръг на бялата група. Шафаржова сервираше за първия сет при 5:4, но допусна обрат. Във втората част тя поведе с 3:0 гейма, но отново не успя да задържи аванса си и позволи на Квитова да стигна до крайния успех след 107 минути игра.

Загубата на Шафаржова е втора в турнира, което до голяма степен я лишава от шансове да продължи във фазата на директните елиминации и преди последния й мач срещу Ангелик Кербер (Германия). Квитова пък вече има победа и загуба, а в третия кръг в групата ще играе срещу номер 2 Габрине Мугуруса (Испания).