от 12.00 часа

Япония е отборен световен шампион по спортна гимнастика

Съставът на Япония спечели отборната титла при мъжете на Световното първенство по спортна гимнастика в Глазгоу (Шотландия). Водени от Кохей Учимура - Томомаса Хасегава, Наото Хаясака, Риохей Като, Кадзума Кая, Кендзо Ширай, Юсуке Танака събраха сбор от 270,818 точки и стъпиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка.

Японците стигнаха до първа титла от 37 години насам, въпреки че на последния уред висилка паднаха звездата на тима Кохей Учимира, петкратен световен шампион в многобоя, и Юсуке Танака.

Исторически сребърен медал завоюваха гимнастиците от Великобритания, които събраха 270,345 точки. За тима това е първо отличие в историята от шампионат на планетата при мъжете.

Отборът на Китай остана трети с 269,959 точки. За Китай това е първа загуба в отборната надпревара на световно първенство от 2003 година насам. Тимът е двукратен олимпийски и шесткратен световен шампион.

Русия е на четвърто място с 268,362 точки. В класирането следват САЩ, Швейцария, Република Корея и Бразилия.