Нова Зеландия е новият стар световен шампион по ръгби

Нова Зеландия победи Австралия във финала на Световната купа

Съставът на Нова Зеландия стана първият отбор в историята, който успя да защити титлата си на Световно първенство по ръгби. Тимът на "Ол Блекс" разгроми тима на Австралия с 34:17 (16:3) на финала пред 80 125 зрители на стадион "Туикенам" в Лондон и спечели трофея за рекорден трети път.

Новозеландците доминираха през първото полувреме, а след есета на Нее Милнър-Скадър малко преди почивката и на Ма'а Нону, който направи 40-метров рейд, за да премине крайната линия в началото на втората част, те поведоха с 21:3. Австралийците опитаха да се върнат в мача и намалиха до 17:21 в 65-ата минута, но Нова Зеландия удържа и в последния четвърт час добави още 13 безответни точки, включително късно есе на Бюдън Барет.

В мача за бронза Република Южна Африка надделя над Аржентина с 24:13.

MüzikPsj:$e">  ʑНай-четени