"Лудогорец" с трудна победа при гостуването си на "Славия"

"Славия"-"Лудогорец"

Шампионът "Лудогорец" постигна трудна победа с 1:0 като гост над състава "Славия" в среща от 16-ия кръг в "А" футболната ни група. В началото на срещата домакините имаха шансове да поведат в резултата, но удари на Ивайло Димитров и Антон Карачанаков не успяха да отправят точни удари към вратата, пазена от Владислав Стоянов. В 31-ата минута Клаудио Кешерю изведе Вандерсон, той напредна и шутира покрай Марио Кирев, но топката се отби от дясната греда. Четири минути по-късно Марселиньо излезе сам срещу Марио Кирев, а вратарят на "белите" опита да го пресрещне, но осъществи лек контакт с бразилеца и той падна на тревата. Главният съдия Георги Кабаков отсъди дузпа, а румънецът Козмин Моци беше точен от бялата точка.

През втората част на двубоя се редуваха опасности и пред двете врати. В 55-ата минута резервата Жереми Манзоро подаде към Цветомир Панов, който стреля, но Стоянов изби в корнер. Четвърт час по-късно Кирев се намеси стабилно след удар на Вандерсон, а Владислав Стоянов изби опасен шут на младия Емил Стоев. В 75-ата минута Манзоро подаде към Карачанаков, който от малък ъгъл от близка дистанция би в тялото на Владислав Стоянов. В последната минута на редовното време Манзоро центрира от корнер, топката стигна до непокрития Петър Атанасов, но ударът му с глава излезе в аут.

След този мач "Лудогорец" има 28 точки на второ място в класирането. Успехът е първи за "зелените" след завръщането на треньора Георги Дерменджиев. "Славия" остава на пето място след втората си поредна загуба в шампионата.