"Виляреал" победи с 1:0 "Реал" (Мадрид)

Роберто Солдадо

Пред 20 468 зрители отборът на "Виляреал" победи "Реал" (Мадрид) с 1:0 в последния мач от 15-ия кръг на испанското футболно първенство. След 15-ия кръг начело във временното класиране е "Барселона" - 35 точки, следвана от "Атлетико" (Мадрид) - 35 точки, "Реал" (Мадрид) - 30 точки, "Селта" - 28 точки, "Виляреал" - 27 точки, "Депортиво" - 23 точки, и др.

В 8-та минута френският полузащитник Седрик Бакамбю отне топката на хърватския национал Лука Модрич, навлезе в наказателното поле на гостите и подаде на Роберто Солдадо, който хладнокръвно реализира за 1:0 за "Виляреал". Така Роберто Солдадо, който е бивш играч на "Реал", огорчи своите бивши съотборници, но не празнува след отбелязания гол.

Столичани през първото полувреме се опитваше да изравни, но на практика мадридчани не създадоха нито едно опасно положение пред вратата на "Жълтата поводница". А на два пъти французинът Седрик Бакамбю бе близко до втори гол в мача.

Второто полувреме се разви почти по същия начин - с неособено успешни атаки на гостите, и логично последният съдийски сигнал на мача прозвуча при резултат 1:0 за "Виляреал".