"Пари Сен Жермен" се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Франция

"Пари Сен Жермен" се класира за четвъртфиналите, след като победи като домакин "Сен Етиен" с 1:0.

Уругваецът Единсон Кавани стана автор на единствения гол в мача четири минути преди края, когато получи чудесна асистенция от влезлия като резерва Анхел ди Мария.

В следващия кръг петкратните носители на купата ще срещнат тима на "Олимпик Лион", който преодоля втородивизионния "Тур" с 2:1.

Нападателят Клаудио Бовю реализира и двата гола за домакините, които изиграха последния си мач на "Стад Жерлан", преди да се преместят на новия си стадион в началото на следващата година.

Бовю откри резултата в 38-ата минута от дузпа, но Ибрахима Тандия изравни за "Тур" 20 минути преди края.

Победното попадение за "Лион" дойде в 85-ата минута, когато Бовю бе точен с удар от десетина метра.

В другите два осминафинала от сряда "Марсилия" се наложи с 3:2 над втородивизионния "Бург-ен-Брес", докато "Бордо" преодоля "Монако" след 3:0.

В четвъртфиналите ще се срещнат ПСЖ и "Лион", "Тулуза" и "Марсилия", "Бордо" и "Лориен" и "Гинган" с "Лил".