Рафаел Надал и Милош Раонич на финал в Абу Даби

Рафаел Надал и Милош Роанич ще определят побидетиля на демонстративния турнир по тенис в Абу Даби (ОАЕ).В полуфиналите испанецът победи своя сънародник Давид Ферер с 6:3, 6:7, 6:3. Бившият номер 1 в света, който участва с този турнир за седми път в кариерата си, се нуждаеше само от 34 минути, за да спечели първия сет. Надал загуби втората част след тайбрек след 68 минути игра, но в третия сет отново доминираше и стигна до крайния успех. Рафаел Надал се класира за финала за пръв път от януари 2011 година, когато спечели втората си титла.

В спора за трофея той ще играе с Милош Раонич, който победи шампиона от "Ролан Гарос" Стан Вавринка (Швейцария) със 7:5, 7:5 за 90 минути. Канадецът губеше с 2:5 в първия сет, но взе пет поредни гейма и стигна до обрат след 40 минути. Раонич, който е номер 14 в световната ранглиста, направи пробив в седмия гейм на втората част, но Вавринка изравни 5:5. Милош Раонич отново взе подаването на съперника си и при свой сервис затвори мача.