"Милан" спря "Фиорентина" за върха в Италия

Кевин-Принс Боатенг вкара втория гол при победата на "Милан" над "Фиорентина" с 2:0

"Милан" се завърна на пътя на победите след два неудачни мача и спечели с 2:0 срещу "Фиорентина" в среща от първенството на Италия. Домакините се изкачиха на 6-то място с 32 точки, докато "виолетовите" се смъкнаха на 4-то с 38 и две поредни загуби.

Срещата започна по перфектен начин за някогашния италиански гранд, след като Карлос Бака откри резултата още в 4-та минута. Джакомо Бонавентура изведе навлизащия на скорост Бака, който смени посоката в наказателното поле и вкара в далечния ъгъл на вратата, пазена от румънеца Чиприян Татарушану. Три минути преди края на срещата Бака отстъпи мястото си на Марио Балотели, който след дълго лечение на контузия се появи в игра за първи път от 27 септември насам. Друга резерва оформи крайното 2:0 само минута след влизането на Балотели. Кевин-Принс Боатенг овладя дълъг пас от словашкия халф Юрай Кучка, прехвърли вратаря и на празна врата отбеляза първото си попадение във втория период в "Милан", след като дойде от германския "Шалке".