от 07.00 часа

Ансамбълът ни с още два медала в Москва, Йоана Николова с бронз на въже

Ансамбълът ни още два медала в Москва, Йоана Николова с бронз на въже
Снимка: БФХГ

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели още два медала в първия за годината турнир от веригата Гран При в Москва. Възпитаничките на Ина Ананиева, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова извоюваха сребърните отличия във финалите на отделните уреди.

Българките, които станаха шампионки в многобоя, се наредиха на второ място във финала на пет ленти, като получиха за изпълнението си оценка от 17.500 точки. Титлата спечели съставът на домакините от Русия с 18.050 точки, а на трето място е Израел със 17.400 точки.

Във финала на два обръча и три чифта бухалки световните ни шампионки отново останаха втори, след тима на Русия. Българките получиха оценка от 17.900 точки, срещу 18.300 точки за „Сборная“. Бронзовите отличия си поделиха гимнастичките на Япония и  Израел, който получиха равни оценки от  17.400 точки.

В индивидуалната надпревара във финала на обръч Невяна Владинова получи оценка от 17.416 точки и раздели седмото място с Ашрам Линой от Израел. Победителка е Александра Солдатова (Русия) с 18.500 точки. На топка първото място разделиха Солдатова и Маргарита Мамун, които получиха равна оценка от 18.883 точки.

България спечели бронзов медал в международния турнир за девойки, след като Йоана Николова стана трета във финала на въже с 15.916 точки. В този на обръч Галатея Герова е шеста с 13.350 точки, а на топка Йоана Николова е пета с 16.083 точки.

В съпътстващия турнир за жени Ерика Зафирова остана на 10-о място в многобоя, но преди нея има пет рускини. Тя събра сбор от 65.666 точки. Зафирова получи оценки от 16.350 точки на обръч, 16.483 точки на топка, 16.600 точки на бухалки и 16.233 точки на лента.