Петър Петров: Състезанието в Тайланд ще е най-трудното заради влагата

Снимка: Личен архив

Заради високата влажност и високата температура мисля, че състезанието в Тайланд ще е най-трудното през сезона. Мисля, че тактиката ще е да се пестят силите. Това е състезание, което трябва да се издържи и да не се правят грешки, защото всяка грешка уморява. Трасето е ново и все още не знам какво да очаквам, това заяви специално за предаването "На финала" най-добрият ни състезател по мотокрос Петър Петров.

От неделя пилотът от Севлиево вече е в Тайланд, където се подготвя за втория кръг от Световния шампионат в клас МХ 2. В първото състезание за сезона – Гран При на Катар, българинът завърши на 6-о място.

В Тайланд ще участва и вторият ни представител в този клас Майкъл Иванов. Заради падане в Катар състезателят от Троян не успя да завърши втория манш, а в първия финишира 19-и.

Ако не бях допуснал грешки, мисля, че в Катар имах реални шансове за топ 15. В Тайланд пистата е нова. Надявам се всичко да е наред, но трябва да подобря малко старта си, сподели за "Хоризонт" Майкъл Иванов.