България хвърли бомбата срещу Португалия, Владо Стоянов хвана още една дузпа на Кристиано Роналдо

България победи като гост Португалия с 1:0, а звездата на домакините Кристиано Роналдо пропусна дузпа

Отборът на България победи състава на Португалия с 1:0 в контролен мач по футбол, игран пред 24 000 зрители в Лейрия, а герой на мача стана българският вратар Владислав Стоянов, който спаси дузпа на португалската звезда Кристиано Роналдо и поне още десетина опасни положения. Единственото попадение отбеляза дебютантът Марселиньо, като натурализираният бразилец се разписа в 19-та минута. Мачът в Лейрия започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от терористичните атаки в Брюксел.

Веднага след началния съдийски сигнал на испанеца Карлос Гомес домакините започнаха да атакуват и още в 3-та минута Нани беше изведен зад защитата на българите и стреля от воле, на Владислав Стоянов с отличен рефлекс изби топката в ъглов удар. В 5-та минута Кристиано Роналдо отправи удар, но Владислав Стоянов отново бе на висота. А в 8-та минута Кристиано Роналдо на празна врата стреля високо над напречната греда. Първата атака на нашите беше в 12-та минута, когато центриране на Ивелин Попов завърши с ъглов удар. А в 19-та минута българските национали поведоха в резултата - Марселиньо бе изведен с дълго подаване в наказателното поле на домакините, успя да се освободи от Пепе и Виейриня и с удар с левия крак от десетина метра изпрати топката в мрежата. Така натурализираният бразилец и играч на "Лудогорец" успя да се разпише само за 19 минути игра в дебютния си мач с фланелката на българския национален отбор. В 27-та минута българският вратар Владислав Стоянов отново имаше отлична изява, спасявайки удар от фаул на Кристиано Роналдо. В 37-та минута България беше много близко до втори гол - Михаил Александров центрира от десния фланг, но в последния момент Пепе изби топката, която отиваше в Димитър Рангелов, който беше сам във вратарското поле.

Второто полувреме започна с атаки на домакините, а главно действащи лица бяха българският вратар Владислав Стоянов и португалският нападател Кристиано Роналдо. В рамките на само две минути - между 50-та и 52-та минута, Стоянов спаси удари на Роналдо. В 65-та минута Николай Бодуров спря с ръка центриране на Елисеу и главният съдия Карлос Гомес отсъди дузпа. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който стреля в десния ъгъл, но Владислав Стоянов плонжира и с лявата си ръка успя да отбие удара на португалеца. Така Владислав Стоянов спасява втора дузпа на трикратния носител на "Златната топка" за най-добър футболист в света Кристиано Роналдо след спасената такава в мача от груповата фаза на Шампионската лига между "Лудогорец" и "Реал" Мадрид. В 87-та минута Владислав Стоянов отново имаше отлична проява в директния си сблъсък с Кристиано Роналдо, спасявайки с плонж удар с глава на португалеца след изпълнение на ъглов удар.