Юношите ни до 17 години с престижно равенство срещу връстниците си от Германия

Юношески национален отбор
Снимка: Архив

Съставът на България постигна престижно равенство 1:1 срещу тима на Германия в четвърта група от Елитния кръг в квалификациите за европейско първенство по футбол до 17 години.

В Ратинген воденият от селекционера Викторио Павлов състав поведе в резултата в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Алфонс Амаде срещу Владислав Жиков. При тази ситуация последният в защитата на германците Амаде получи директен червен картон. Иван Тилев беше точен от бялата точка и даде аванс в полза на младите "трикольори". До този момент Германия имаше превъзходство, но българите успяха да задържат аванса си до почивката.

В 48-ата минута Бундестима изравни чрез Сам Шрек, след като две минути по-рано Калоян Кръстев пропусна да реализира второ попадение за България. Десет минути преди края на двубоя Кръстев също получи директен червен картон заради нарушение.

След това равенство българският отбор има актив от две точки от двете си равенства срещу Германия и Холандия.

На 29 март България ще играе срещу Словакия.

Състав на България: Димитър Шейтанов, Денис Бучев, Георги Костов, Петко Христов, Александър Бастунов, Владислав Жиков, Иван Тилев (80-Иван Калайджийски), Руси Чернаков (55-Тони Иванов), Кирил Николов (77-Ангел Ангелов), Станислав Иванов, Калоян Кръстев.