"Интер" с минимален успех над "Фрозиноне"

Пред 7500 зрители на "Стадио комунале Матуза" отборът на "Фрозиноне" загуби като домакин от "Интер" с 0:1 в първия мач от 32-рия кръг на италианското футболно първенство. Нападателят на българския национален отбор Александър Тонев не бе включен в групата на отбора на "Фрозиноне" поради вирусно заболяване.

Гостите от Милано стигнаха до победата в 74-та минута с гол на младия аржентински нападател Мауро Икарди. Мачът бе доста груб и бяха показанани 9 жълти и един червен картон - в 81-та минута домакините от "Фрозиноне" останаха с човек по-малко, след като Леонардо Бланкард получи втори жълт и съответно червен картон.

Със спечелените три точки "Интер" се изкачи на 4-то място в серия "А" с актив от 58 точки и мач повече. Начело е "Ювентус" - 73 точки, следван от "Наполи" - 67 точки, "Рома" - 63 точки. "Фрозиноне" е в зоната на изпадащите - на предпоследното, 19-то място с 27 точки.