Григор Димитров: Сам си усложних мача

В края на мача играх добре. Първият сет беше нормален, нямаше нещо особено, просто във важните моменти играх добре. Във втория сет наистина нямаше кой знае каква причина да го загубя, но го загубих. В третия сет увеличих малко оборотите, започнах да играя по-практично и във важните моменти бях фокусиран. Някой път просто опита и до психика, така Григор Димитров коментира пред Теодор Черешев, специален пратеник на БНР в Истанбул, победата си над Адриан Унгур (Румъния) с 2:1. Той се класира на четвъртфиналите на турнира с награден фонд в размер на 483 хиляди евро.

Съперник на Григор в следващата фаза ще бъде чехът Иржи Весели, който се наложи над Роберго Карбалес Баена (Испания) с 6:7, 6:2, 6:2.