"Зенит" с Купата на Русия

Хълк

Футболният "Зенит" (Санкт Петербург) спечели Купата на Русия за трети път в историята си. На финала, игран на стадион "Казан Арена", "Зенит" надигра убедително ЦСКА (Москва) с 4:1.

Два гола от дузпи за победителите вкара Хълк, а по едно попадение добавиха Александър Кокорин и Артур Юсупов. Хълк вкара първия гол в 34-а минута след точно изпълнена дузпа, но само две минути по-късно Аарон Оланаре изравни за ЦСКА.

След почивката "Зенит" взе инициативата и стигна до победата. Кокорин получи пас от Хълк и на празна врата направи 2:1 в 55-а минута, последва точно изпълнена от Хълк  втора дузпа в 63-а минута. Крайното 4:1 оформи Артур Юсупов в 70-а минута.

ЦСКА доигра мача с 10 души след червен картон на Василий Березуцки в 63-а минута.