Българките с четвърто място в отборното на турнира в Корбей Есон

Снимка: БФХГ

България в състав Ерика Зафирова и Боряна Калейн се нареди на четвърто място в отборното класиране на международния турнир по художествена гимнастика във френския град Корбей Есон. Първото място заеха представителките на Беларус, сребърните медали спечелиха гимнастичките на Азербайджан, а трети останаха фаворитките от Русия, след като допуснаха грешки.

Ерика Зафирова се класира на седмо място в многобоя със сбор от 66.998 точки и ще играе на финала на топка. Тя получи оценки 16.616 точки на обръч, 16.733 точки на топка, 16.833 на бухалки и 16.616 точки на лента.

Боряна Калейн е 10-а в многобоя с 66.132 точки и се класира на финалите на топка и бухалки. Тя беше оценена с 15.550 точки на обръч, 17.033 точки на топка, 17.1666 точки на бухалки и 17.063 точки на лента.

Шампионка в многобоя стана Анна Ризатдинова (Украйна) със 74.165 точки, а след нея останаха Марина Дурунда (Азербайджан) със 70.516 точки и Елена Болотина (Беларус) със 70.232 точки.

При девойките в турнира участва абсолютната дебютантка Биляна Писова, която се класира на 10-то място в многобоя.

Ансамбълът ни традиционно показа своите композиции демонстративно като участие в двете съчетания взеха резервите Любомира Казанова и Снежана Дечева, които играят на мястото на капитана Михаела Маевска, която се възстановява от контузия. Михаела беше в залата и помагаше на момичетата.