"Лудогорец" се разправи с "Пирин" и отпразнува петата поредна титла на страната

"Лудогорец"-"Пирин"

Шампионът "Лудогорец" разгроми "Пирин" с 4:1 в последен мач от 33-тия кръг на "А" футболната ни група. Отборът от Разград, който си осигури титлата след загубата на "Левски" с 2:3 у дома срещу "Локомотив" (Пловдив) във вторник вечерта, се забавляваше на терена срещу значително по-скромния си съперник, борещ се за осмото място в крайното класиране.

В 12-ата минута Андрей Препелица вкара първия гол с добавка, дошла след удар на Светослав Дяков и неубедителна намеса на вратаря Красимир Костов. Десет минути след това домакините стигнаха до втори гол чрез Клаудио Кешерю, който с прострелен изстрел увеличи аванса на петкратните шампиони. В 32-рата минута защитникът Козмин Моци отбеляза за 3:0, след като беше намерен от Натанаел и с глава вкара топката в мрежата. Минута преди края на първата част удар от над 30 метра на Вандерсон и 4:0 изненада Костов, който не успя да го отрази и топката влезе за четвърти път във вратата на благоевградчани.

През втората част играта беше далеч по-равностойна в сравнение с показаното преди почивката. Домакините значително намалиха оборотите и това позволи на "Пирин" да играе доста по-спокойно. В 71-вата минута Даниел Генов от гостите стреля от фаул, но топката премина над напречната греда. Само две минути по-късно Венцислав Бенгюзов също опита късмета си с удар от дистанция, но вратарят Георги Аргилашки се справи със ситуацията. Все пак десет минути преди края гостите достигнаха до почетен гол чрез Даниел Генов. Той напредна в половината на "Лудогорец" и с техничен удар оформи крайния резултат 4:1. С този успех домакините имат актив от 67 точки, докато "Пирин" остана на осма позиция с едва 23 спечелени точки.

Веднага след края на срещата "Лудогорец" отпразнува спечелената пета поредна шампионска титла на България.

Мач от 33-тия кръг на "А" футболната ни група:

"Лудогорец" (Разград) - "Пирин" (Благоевград)  4:1  (4:0)
голмайстори: 1:0 Андрей Препелица 11, 2:0 Клаудио Кешерю 21, 3:0 Козмин Моци 31, 4:0 Вандерсон 45, 4:1 Даниел Генов 80
жълти картони: Натанаел от "Лудогорец", Венцислав Бенгюзов, Александър Башлиев от "Пирин"
съдия: Никола Попов