Националите на България загубиха с 0:4 от Дания

Мъжкият ни национален отбор по футбол загуби с 0:4 от Дания - втората си среща от международния приятелски турнир "Кирин Къп" в Япония. В петък тимът на Ивайло Петев падна с 2:7 и от домакините.

Мортен Расмусен даде аванс на Дания в 39-ата минута, когато Виктор Фишер пусна остър пас, а Расмусен отблизо направи 1:0.

След почивката Кристиан Ериксен вкара хеттрик. Полузащитникът на "Тотнъм" направи 2:0 в 73-тата минута, а след още две минути вкара второто си попадение в срещата и трето за Дания.

Ериксен вкара третото си попадение в 83-тата минута, когато се възползва от ново хубаво подаване на Виктор Фишер. Така Дания спечели третото място на турнира, а България остана на последното. По-късно Япония и Босна и Херцеговина ще определят победителя в надпреварата.