Босна и Херцеговина спечели "Кирин Къп"

Тимът на Босна и Херцеговина спечели приятелския турнир "Кирин къп", на който участва и националният отбор на България. Във финалния мач босненците се наложиха с 2:1 над домакина Япония.

Хироши Кийотаке даде аванс на Япония в 28-ата минута, но в ответната атака Милан Джурич изравни. Победното попадение за Босна бе дело отново на нападателя на Чезена, който в 66-ата минута засече подаване на Мирослав Стеванович. До края на срещата японците потърсиха изравнителния гол, но не го намериха.

Така Босна и Херцеговина спечели турнира "Кирин къп" още при първото си участие. Националният отбор на България остана на последното четвърто място, след като в мача за бронза по-рано днес отстъпи с 0:4 пред Дания.