Белгия с категорично 3:0 над Ейре на Евро 2016

Белгия-Норвегия
Снимка: sportal.bg

Отборът на Белгия победи с категоричното 3:0 Ейре в мач от група "Е" на Евро 2016 и вече гледа по-смело към следващата фаза на турнира. След равностойно първо полувреме, в което головите положения почти липсваха, още в началото на втората част "червените дяволи" увеличиха оборотите, заиграха по-разнообразно в атака и резултатът не закъсня.

Най-напред Ромелу Лукаку бе точен в 48-та минута, когато с плътен удар в долния десен ъгъл откри за 1:0. Тринадесет по-късно контра на белгийците като за учебник завърши с центриране в наказателното поле на островитяните и Аксел Витсел с глава удвои преднината за момчетата на Марк Вилмотс. Класическото 3:0 оформи Лукаку в 70 минута, а неговият тим със спечелените три точки излезе на второ място в класирането и върна оптимизма си.