Белгия на четвъртфинал срещу Уелс след 4:0 над Унгария

Белгия надигра категорично Унгария с убедителното 4:0 на стадиона в Тулуза пред 30 хиляди зрители и се класира за четвъртфиналите на Евро 2016, където ще срещне Уелс на Гарет Бейл. Отборът на Марк Вилмотс поведе още в 10-та минута с попадение на Тоби Алдервайрелд с глава и този гол разстрои за дълго време играта на "маджарите", които бяха една от приятните изненади на турнира до този момент.

Унгарците се коригираха веднага след почивката и смело започнаха да атакуват вратата на Тибо Куртоа, като в един случай само котешкият рефлекс на белгийския вратар под гредата предотврати равенството. "Червените дяволи" разчитаха предимно на контраатаки и търпеливо дочакаха своите мигове към края на мача, за да решат нещата окончателно в своя полза. Така Мичи Бачуай /78-ма/, Еден Азар /80-та/ и Яник Ферейра-Караско /90-та/ направиха победата рекордна за Белгия, която показва възходяща игра във всеки мач.

Така на 1 юли в Лил "червените дяволи" и уелсците ще спорят за място на единия полуфинал.