ЦСКА-София загуби втората си проверка в Австрия

Борис Галчев

Футболистите на новосформирания ЦСКА-София загубиха с 2:5 от ФК "Краснодар" (Русия) втората си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Възпитаниците на Христо Янев поведоха с 2:0, след което допуснаха пет безответни гола.

Българският тим отбеляза две попадения в началото на мача. В 13-ата минута Густаво Кулма вкара първия гол с глава след центриране от пряк свободен удар на Борис Галчев. 11 минути по-късно Кирил Десподов удвои от дузпа, след като Самир Аясс беше фаулиран от вратаря на Краснодар. Още в 3-тата минута пък Десподов уцели страничната гледа след пряк свободен удар.

Руският тим върна едно попадение до почивката. Точен беше бразилецът Вандерсон в 28-ата минута след грешка на Лазар Марин. В началото на второто полувреме футболистите на "Краснодар" стигнаха до пълен обрат. Маурисио Перейра се разписа два пъти. Първо той беше точен от дузпа в 49-ата минута, а две минути по-късно завърши отлична атака на тима. В 74-ата минута резервата Ари вкара четвъртия гол за "Краснодар". Пет минути преди края на мача точен от дузпа беше и Рикардо Лаборде.

Следващата проверка на ЦСКА в Австрия е срещу "Динамо" (Киев) на 10 юли.

Контролна футболна среща:

ЦСКА (София) - ФК "Краснодар" (Русия) - 2:5 (2:1)
голмайстори: 1:0 Густаво Кулма 13, 2:0 Кирил Десподов 24 дузпа, 2:1 Вандерсон 28, 2:2 Маурисио Перейра 49 дузпа, 2:3 Маурисио Перейра 53, 2:4 Ари 74, 2:5 Рикардо Лаборде 85 дузпа

Стартов състав на ЦСКА: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Лазар Марин, Кристиян Малинов, Борис Галчев, Самир Аясс, Густаво Кулма, Кирил Десподов, Станислав Маламов.