Григор Димитров приключи участието си във Вашингтон

Григор Димитров приключи участието си в тенис турнира във Вашингтон, който е с награден фонд в размер 1 600 000 милиона долара. Първата ни ракета отстъпи с 4:6, 4:6 пред британеца Даниел Евънс в мач от втория кръг на надпреварата.

Хасковлията допусна пробив още в първия гейм срещу 82-ия в света Евънс, но го върна в осмия и с това изравни резултата при 4:4. Той обаче не успя да затвърди пробива на собствено подаване и неговият съперник стигна до нов пробив. Британецът затвори сета при 6:4.

Евънс водеше с 5:2 във втория сет и получи три мачбола при 5:3, но Григор Димитров избегна пробива и спечели деветия гейм. Британецът се възползва от петото си подаване за мача и го спечели, след като българинът изпрати удар от бекхенд в мрежата.